Seo copywriting

SEO copywriting optymalizuje treści pod kątem wyszukiwarek internetowych. Stosowanie seo zwiększa ruch na stronach internetowych, sprawia, że coraz więcej osób je odwiedza, czyta, interesuje się nimi. Wzrost pozycji rankingowych jest celem seo.

Oto 10 porad na temat seo, a szczególnie tego, co nazywane jest nowym seo.

 

  1. Długość postów i artykułów ma znaczenie. Teksty mające 1500 czy 2000 słów osiągają wysokie pozycji w wyszukiwarkach. Artykuły powinny być rzetelnie napisane i przedstawiać temat szczegółowo. Chociaż Google nie liczy słów, lecz zwraca uwagę na jakość oraz unikatowy charakter tekstu.

  2. Używaj języka użytkowników (gości) Twojej strony.

  3. Koncentruj się na terminach, które mogą przykuć uwagę większej grupy użytkowników – nie pisz na przykład w tekście o odchudzaniu używając słów „utrata wagi”, lecz „jak zrzucić zbędne kilogramy – wskazówki dla mężczyzn”. Mniej osób pisało na ten temat, panuje mniejsza konkurencja w tej dziedzinie, dlatego użycie powyższej frazy zapewni sukces copywriterowi.

  4. Optymalizuj tytuły, ale używaj tych samych fraz, na przykład: „10 wskazówek jak zgubić zbędne kilogramy dla mężczyzn”, „Jak gubić zbędne kilogramy dzień po dniu – skuteczne porady” czy „5 wskazówek dla kobiet po 40. Roku życia – jak skutecznie gubić zbędne kilogramy”.

  5. Pracuj nad opisami. Jeśli przygotowane przez Ciebie opisy są interesujące i dobrze się sprzedają, będziesz miał dużą ilość odwiedzin strony. Jeśli niewiele osób odwiedzi stronę, wówczas musisz lepiej dopracować opisy.

  6. Korzystaj z przypisywania autorstwa google, czyli nowej funkcji umożliwiającej połączenie strony internetowej z profilem danej osoby na portalu.

  7. Promuj własną pracę. Publikując nowe treści musisz je promować. Nie oczekuj, że ludzie sami na Facebooku pochwalą Ciebie i będą komentować.

  8. Twórz świeże treści, czyli nie zostawiaj strony odłogiem. Dodawaj nowe posty oraz informacje – czytelnicy chętnie poznają nowości. Nie mają zamiaru czytać nieustannie tych samych, starych informacji.

  9. Upiększaj teksty. Tekst powinien być atrakcyjny oraz atrakcyjnie wyglądać. Poświęć trochę czasu na wstawianie śródtytułów, pisz krótkie akapity, używaj atrakcyjnej czcionki, pogrubionej lub kursywy, aby przyciągnąć uwagę czytelnika. Tekst powinien być interesujący i pięknie wyglądać, jego wnętrze i warstwa wizualna powinny być równie atrakcyjne.

  10. Popraw jakość Twojej pracy. Na jakość tekstu ma wpływ jego wiarygodność, bazowanie na znanych faktach i danych, dzielenie się informacjami w mediach społecznościowych, wyścig z konkurentami, który wygrywasz.

Powyższe wskazówki wielu osobom mogą wydawać się nieskomplikowane. Jednak wielu webmasterów nie stosuje się do nich i to jest wstyd. Są to tak łatwe porady, że wdrażanie ich nie wymaga dużego wysiłku, jednak może podnieść jakość Twojej strony internetowej. Nie zapominaj o nich, a szybko ujrzysz niezwykłe efekty.

Co o nas mówią?

Author Image

Joanna Kowalczyk

Nasza współpraca z Web Systems była jednym z najlepszych doświadczeń, jakie mieliśmy na przestrzeni lat. Ich profesjonalizm, zaangażowanie i kreatywność sprawiły, że nasza strona internetowa przeszła od zmiany do rewolucji. Zespół Web Systems nie tylko dostarczył nam wyjątkowo zaprojektowaną stronę, ale także zapewnił nam wsparcie techniczne i doradcze na najwyższym poziomie. Jest to zdecydowanie partner, na którego można polegać w dziedzinie marketingu internetowego i projektowania stron.
Author Image

Małgosia Grobelna

Web Systems to zespół ekspertów, którzy naprawdę słuchają potrzeb swoich klientów. Dzięki nim nasza strona internetowa jest teraz nie tylko estetyczna, ale także łatwa w nawigacji i konwersji.
Author Image

Michal Masłowski

Porządna i uczciwa firma, polecam
Author Image

Jacek Jurczyński

Profesjonalizm oraz indywidualne podejście do klienta - to właśnie otrzymałem i mogę szczerze polecić usługi tej firmy.
Author Image

Michał Gałaj

holdentalesklep.eu

Z firmą Web Systems współpracujemy od ponad roku w zakresie opieki nad sklepem internetowym www.holdentalsklep.eu Współpraca układa się bardzo dobrze. Zawsze możemy liczyć na szybką reakcję specjalistów Web Systems i wszelką pomoc w bieżącej działalności sklepu. Polecamy ich usługi każdemu, kto chce podnieść jakość swojej obecności online.
Author Image

Kasia Kostacińska

www.bambiboo.eu

O firmach informatycznych krążą legendy, a słynne "u mnie działa" weszło do kanonu. Web Systems łamie schematy - to pierwsi ludzie którzy tak robią, że u mnie też działa:), do tego wszystko jest w terminie, nie znają określenia "nie da się", chętnie służą radą (a wiedzę mają ogromną) i podpowiadają najlepsze rozwiązanie. To najlepsza ekipa informatyczna z jaką kiedykolwiek współpracowałam. Polecam każdemu!
Author Image

Yana Shylka

www.greenrealty.pl

Web Systems dostarczyło nam wyjątkowe rozwiązania, które znacząco zwiększyły naszą widoczność w sieci i poprawiły doświadczenie naszych klientów szukających nieruchomości w Hiszpanii.
Author Image

Natalia Pietrzak

www.soligrano.pl

Web Systems to niezawodny partner w rozwoju naszego biznesu online. Ich profesjonalizm, szybkość działania i indywidualne podejście do klienta sprawiają, że czujemy się zaopiekowani na każdym etapie naszej współpracy.
Author Image

Piotr Matczak

www.rokita.biz

Nasza strona internetowa miesiącami nie byłą w ogóle widoczna w wyszukiwarce Google i nie generowała nowych zapytań ofertowych dla usług remontowo budowlanych. Po rozpoczęciu współpracy z Web Systems sytuacja zmieniła się w ciągu kilku tygodni. Polecam usługi.
Author Image

Małgorzata Grobelna

www.inspire.com.pl

Krzysztof Balicki ma bardzo dobre podejście do klienta i miło się z nim współpracowało na każdym etapie realizacji naszej nowej strony firmowej. Nie mam też zastrzeżeń do kompetencji pozostałych członków zespołu Web Systems.